Yıl Başından İtibaren Türkiye'ye Gelen Doğrudan Yatırım Miktarları? Yıl Başından İtibaren Türkiye'ye Gelen Doğrudan Yatırım Miktarları?

Yerli teknoloji firması ODINE Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE) şirketinie, 13-15 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşen talep toplama aşamasında büyük bir talep gösterilmişti. Her birim pay için belirlenen 30,00 Türk Lirası fiyatla, toplamda 44.200.000 TL nominal değerinde pay satışı yapıldı. Bu başarıyla birlikte şirketin halka arz büyüklüğü 1.326.000.000 TL'ye ulaşmıştı.

ODINE'den Telekomünikasyon Devlerine Büyük Projeler

ODINE Solutions, sermaye piyasalarında elde ettiği başarının yanı sıra operasyonel alanda da önemli gelişmelere imza atıyor. Şirket, Türkiye'nin öncü iletişim hizmetleri sağlayıcılarından Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. için yürütülecek şebeke ve bulut platformları dönüşüm projeleri kapsamında toplam değeri 2.425.961 Amerikan Doları tutarında bir sipariş aldı. Bu projeler, şirketin altyapı dönüşümü alanındaki kompetanlığını ve sektördeki itibarını artırıcı nitelikte.

Bir diğer büyük iletişim hizmetleri sağlayıcısı Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. ile de benzer bir ana çizgide sipariş alan ODINE, şebeke ve bulut platformlarının dönüşüm projeleri için 1.450.000 Amerikan Doları değerinde ek bir sipariş daha aldı. Bu siparişler, şirketin sektördeki pozisyonunun güçlendiğini ve teknoloji çözümleri sağlama kapasitesinin yüksek olduğunu gösteren önemli göstergeler arasında yer alıyor.

Editör: Ceyda Güven