Europower Enerji Ne İş Yapar?


Europower Enerji; enerji ve elektrik sektöründe faaliyet göstermekte olup sektörde farklı standartlara uygun Alçak Gerilim, Orta Gerilim ve Yüksek Gerilim ekipmanı ve malzemeleri üretmektedir. Kendi bünyesinde bulunan AR-GE merkezi ile faaliyet alanlarına ilişkin yeni ürünler tasarlayıp geliştirmektedir.

Yenilenebilir Enerji alanlarında ise güneş enerjisi sektörü için konstrüksiyon, güneş paneli, depolama sistemleri, mesken ve küçük ticari isletme tipi paket güneş enerjisi çözümleri üretmektedir.

Europower Enerji ürettiği bu elektriksel ve elektromekaniksel ürünlerin ve sistemlerin ihracatını bugüne kadar 66 ülkeye gerçekleştirmiş olup ürettiği tüm ürünler ve bu ürünlerin kullanıldığı sistemlerin tamamı için mühendislik, tasarım, anahtar teslim kurulum, uygulama, test, devreye alma ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Şirketin faaliyetlerine etki eden önemli faktörler arasında; enerji fiyatlarında oluşan değişimler, enerji arzında (üretiminde) görülebilecek artışlar ve azalışlar, şirketin üretimde kullandığı bakır, gümüş, epoksi vb. hammaddelerin fiyatlarında yaşanabilecek değişimler ile yarı mamul tedariğinde üçüncü kişi tedarikçilere ve ithalata bağımlılık yer alıyor.

Europower Enerji Halka Arz


Europower Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Elektrik Yüksek Mühendisi M. Behiç Harmanlı; şirketin halka arz ile kurumsal yapılarını güçlendirmeyi, markalaşma ilkelerini geliştirmeyi, sektörel büyüme hedefimize ivme kazandırmayı planladıklarını belirtti.

“Bugün 66 ülkede varlık gösteren global bir Türk markası olmanın gururunu yaşıyoruz. Halka arz sürecimizi de başlattık. Şimdi yeni hedeflerimizle bu faydayı en üst seviyeye çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

200 Liradan 50 Liraya Düştü!  283.5 Milyon Dolar Anlaşma İmzaladı! 200 Liradan 50 Liraya Düştü! 283.5 Milyon Dolar Anlaşma İmzaladı!

Europower Nereden Para Kazanıyor?


Europower, sektörde farklı standartlara uygun Alçak Gerilim, Orta Gerilim ve Yüksek Gerilim (AG, OG ve YG) ekipmanı ve malzemeleri üreten bir şirket olup AR-GE merkeziyle de yeni ürünlerin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretimi konusunda faaliyet göstermektedir.

Şirket, ürettiği bu elektriksel ve elektromekaniksel ürünlerin ve sistemlerin ihracatını bugüne kadar 66 ülkeye gerçekleştirmiş olup ürettiği tüm ürünler ve bu ürünlerin kullanıldığı sistemlerin tamamı için mühendislik, tasarım, anahtar teslim kurulum, uygulama, test, devreye alma ve eğitim hizmetleri de vermektedir.

Şirket 2022 Haziran döneminde 765,22 milyon TL hasılat yapmıştır.

Editör: Ege Yıldırım