ONRYT Halka Arzı Sonuçlandı! ONRYT Halka Arzı Sonuçlandı!

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde talep topladığı SKYMD hisse senedinin, 6 Aralık 2023 tarihinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar'ında işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

6 Aralık'tan itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Mali ve BIST Aracı Kurumlar endeksleri altında yer alacak olan SKYMD hisse senedi, 6 Aralık 2023 tarihinden itibaren borsada 6 farklı endeks altında işlem görecek.

Yapılan paylaşımda, söz konusu endekslerin hesaplanmasında şirket paylarının sayısının 155.000.000 olduğu ve fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 34 olarak dikkate alınacağı belirtildi. Bu durum, hissenin piyasadaki likiditesini ve endekslerdeki etkileşimini göstermek açısından önem taşıyor.

SKYMD hisse senedinin bu endekslerde yer alacak olması, yatırımcıların ve piyasa takipçilerinin dikkatini çekebilecek önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda yaptığı açıklama:

SEKER YATIRIM payları, 06/12/2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Mali ve BIST Aracı Kurumlar endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 155.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise %34 olarak dikkate alınacaktır.

.

Editör: Abdurrahman Zougari