Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT), 07 Aralık 2023 tarihinde yaptığı özel durum açıklamasında, İstanbul'un Kağıthane ilçesinde faaliyet gösteren bir soğuk hava depolama şirketinin %90 hissesinin alımı için ön görüşmelere başlandığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, söz konusu hisse alımıyla ilgili ön görüşmeler olumlu bir şekilde sonuçlandı, ve şirket, hisse alımı için gerekli yasal prosedürlere başlamıştır. Ancak, firmanın ismi, hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar gizli tutulacak.

Şirket, ilgili süreçteki gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğini belirtti. Bu gelişmeler, yatırımcılar ve kamuoyu için önemli bir konu olarak takip edilecek ve detaylarıyla duyurulacaktır. 

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Şirketimizin,07.12.2023 tarihinde yaptığı Özel Durum Açıklamasında, Merkezi İstanbul İli Kağıthane ilçesinde bulunan soğuk hava depolama alanında faaliyet gösteren bir şirketin %90 hissesinin alınmasına ilişkin ön görüşmelere başlandığı kamuya açıklanmıştır. 

Söz konusu şirket hisselerinin alımı hususundaki ön görüşmeler olumlu sonuçlanmış olup, hisse alımı için yasal prosedürlere başlanmıştır.

Firmanın ismi satışın etkilenmemesi açısından hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar gizli tutulacaktır.

İlgili süreçteki gelişmeler kamuoyunun bilgisine ayrıca sunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Petrol Ve Sanayi Devi Milyon Euro'luk Yeni Yatırımını Duyurdu! Petrol Ve Sanayi Devi Milyon Euro'luk Yeni Yatırımını Duyurdu!
Editör: Abdurrahman Zougari