Enerji Şirketinden 139.351.520 TL'lik Anlaşma! Enerji Şirketinden 139.351.520 TL'lik Anlaşma!

Mersin-Tarsus 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde halihazırda bir fabrikası bulunan EUROPAP TEZOL KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(TEZOL), bu fabrikanın yanında yeni bir kağıt fabrikasının inşaatı ve hazırlıklarını tamamladı. Bu yeni tesiste, altyapı, mekanik sistemler ve montaj işlemleri başarıyla sona erdi. Şimdi ise tesisin üç aşamalı test sürecinin üçüncü ve son aşamasına geçilmiş durumda.

Tesisin yapım aşamalarının tamamlanmış olması, bölgeye ve şirkete önemli ekonomik katkılar sağlaması beklenen bu önemli projenin önemini vurguluyor. Üretim tesisinin 30 gün içinde üretime geçmesi hedefleniyor.

KAP Açıklaması:

"12.04.2023 tarihli 2022 yılı genel kurul toplantı tutanaklarında ve 03.09.2021 tarihli izahnamenin 6.1.5 maddesinde konusu geçen yeni Mersin fabrika yatırımımız konusunda SPK'nın Özel Durumlar Tebilği'nin 23. Maddesi kapsamında yapılan açıklamamız aşağıdadır.

Mersin-Tarsus 2.Organize Sanayi Bölgesi Gelişme Alanı sınırları içerisinde yer alan mevcut fabrikamızın yanına yapılan yeni kağıt fabrikamızın tüm altyapı, mekanik ve montaj çalışmaları tamamlanmış olup, üç aşamalı test sürecinin üçüncü ve son aşamasına gelinmiştir. Tesisimizin 30 gün içinde üretime geçirilmesi hedeflenmektedir.

Konuya ilişkin gelişmeler ilgili mevzuat hükümleri uyarınca kamuya duyurulacaktır."