Türkiye merkezli otomotiv şirketi KARSAN OTOMOTİV SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. (KARSN), Japonya merkezli çok uluslu şirket ALTECH CO. LTD ile imzalanan distribütörlük ve servis sözleşmesi çerçevesinde, sağdan direksiyonlu aracı olan Karsan E-JEST RHD'ı tanıtarak Japonya pazarında faaliyetlerine başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) duyurdu.

Şirket, 14.04.2023 tarihinde yapılan KAP duyurusunda, ALTECH CO. LTD ile yapılan sözleşme kapsamında Karsan E-JEST RHD araçlarının Japonya'da satış hedefiyle 3 yıllık bir distribütörlük ve servis anlaşması imzalandığını açıklamıştı.

Bugün düzenlenen tanıtım töreninde, Türk Büyükelçiliği'nde gerçekleştirilen etkinlikle Karsan E-JEST RHD'ın Japonya'daki distribütörü ALTECH CO. LTD ile bir araya geldi ve aracın Japonya pazarındaki faaliyetlerine resmi olarak başlandı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Devlet Su İşleri İhalesini KBORU Kazandı: 20,7 Milyonluk Anlaşma İmzalandı! Devlet Su İşleri İhalesini KBORU Kazandı: 20,7 Milyonluk Anlaşma İmzalandı!

14.04.2023 tarihli KAP duyurumuzda; Şirketimiz ile Japonya merkezli çok uluslu bir şirket olan ALTECH CO. LTD firması arasında Karsan E-JEST RHD araçlarının satışı için yaklaşık 25 Milyon EUR'luk satış hedefiyle 3 yıllık dönemi kapsayan distribütörlük ve servis sözleşmesi imzalandığını açıklamıştık.

Bugün Şirketimiz, tarihindeki ilk sağdan direksiyonlu aracı olan Karsan E-JEST RHD'ı, Japonya'da Türk Büyükelçiliği'nde düzenlenen törende tanıtmış ve bu pazarda distiribütörü ALTECH firmasıyla faaliyetlerine başlamıştır.

KARSAN, "Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde" vizyonu ile elektrikli mobiliteyi başka bir boyuta taşıma hedefi ve gayreti ile çalışmalarına devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi de yer almakta olup açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Editör: Abdurrahman Zougari