Söktaş Tekstil Hisselerinde Neler Oluyor?

Emlak Konut, Gelirini Neredeyse İkiye Katlıyor Emlak Konut, Gelirini Neredeyse İkiye Katlıyor

Borsa İstanbul 14 Eylül tarihinden itibare geçerli olacak şekilde, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SKTAS) payında  3 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" tedbirleri uygulamıştı. Söz konusu tedbirler hale devam etmekte olup 13 Aralık tarihinde sone erecektir.

Uygulanan bu tedbirlerden sonra hissedeki yükseliş sona ermiş ve düşüş trendine girmişti. Mayıs ayında 2,25 TL seviyelerinde işlem gören hisse Eylül ayının ortasına kadar primlenerek 7 TL seviyelerine kadar çıkma başarısı gösterdi. Bu aralıkta  %200 üzerinde primlenen hisse gelen tedbirlerle beraber düşüş yaşamaya başlarak 4 TL seviyelerine kadar geriledi.

Hissede yaşanan önemli başka bir gelişme ise 17 Ekim tarihinde yaşandı. Şirkette pay sahibi Deniz Kayhan Arda isimli kişi 1.695.200,750 adet hisseyi borsada işelm gören niteliğe dönüştürmek için MKK'ya başvuruda bulundu. Başvurunun onaylanması halinde bu paylar borsaya sürülücek ve hisse fiyatında da etki etme bekleniyor.

Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 13/12/2023'tür.

17 Ekim dönüşüm

SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

E

DENİZ KAYHAN ARDA

1.695.200,750