Kaleseramik ( KLSER), Çanakkale, Çan'daki üretim tesislerinde "Supera Üretim Hattı - Taşlanmış Sırlı Porselen Üretim Sistemi" için İtalyan SITI B&T Group S.p.A. ile anlaşma imzaladı.

Yeni üretim hattının teslimatı 4-6 ay içinde tamamlanacak ve 2024 yılının son çeyreğinde üretime geçilmesi hedefleniyor.

Ayrıca, Slab-Sinterflex yatırımı kapsamında 5,54 milyon EUR'luk yeni yatırım yapılacak.

Bu yatırım, halka arzdan elde edilen fonlarla gerçekleştirilecek ve mevcut eski granit hattının yenilenmesini ve geliştirilmesini sağlayarak 120 cm.x280 cm. ve 60 cm.x120 cm. slab üretimini mümkün kılacak.

Kaleseramik, yeni üretim hattında üretilecek olan yeni ürünlerden elde edilecek gelirin, 2025 yılı tahmini cironun %10-15 aralığına denk gelmesini öngörüyor.

Bu hamle, şirketin büyüme ve yenilikçilik yolculuğunda önemli bir adımı temsil ediyor.

Gayrimenkul Şirketi Düşüyor! Paranızı Yarıdan Fazla Düşürdü! Gayrimenkul Şirketi Düşüyor! Paranızı Yarıdan Fazla Düşürdü!

Şirketin KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimiz ile İtalyan SITI B&T Group S.p.A. firması arasında, Çanakkale, Çan'daki üretim tesislerimizde kurulması planlanan "Supera Üretim Hattı" kapsamında alınacak "Supera Üretim Hattı - Taşlanmış Sırlı Porselen Üretim Sistemi"'ne yönelik sözleşme 22 Şubat 2024 tarihi itibarı ile imzalanmıştır. İlgili makine ve teçhizatların teslimatının 4-6 ay içinde tamamlanması ve üretimin 2024 yılının son çeyreğinde başlaması beklenmektedir.

İzahnamede yer alan Slab-Sinterflex yatırımı kapsamında yapılacak ve halka arzdan sağlanan fondan karşılanacak 5,54 milyon EUR'luk yeni yatırım ile mevcut eski granit hattımızda yenileme ve geliştirme yapılarak, 120 cm.x280 cm. ve 60 cm.x120 cm. slab üretiminin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu üretim hattında üretilecek yeni ürünlerden sağlanacak hasılatın, 2025 yılı tahmini cirosunun %10-15 aralığına denk gelmesi tahmin edilmektedir."

Editör: Ceyda Güven