Altın, dünkü seansı kayıpla tamamladı ve ABD tarım dışı istihdam verisi nedeniyle satış baskısına maruz kaldı. 1.944 dolar/ons seviyesinden güne başlayan altın, seansın ilk saatlerinde pozitif bir seyir izlemeye çalışarak 1.955 dolar/ons seviyesine yükseldi. Ancak ABD seansının açılışıyla birlikte ADP tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde, 324 bin olarak açıklanması altında kayıplara neden oldu. Fed'in şahin politikasına rağmen ABD ekonomisinin istihdam üretmeye devam etmesi, faiz artırım döngüsünün bir süre daha devam edebileceğine işaret etti. Bu gelişme sonucunda altın, satıcılı bir gün geçirerek son üç haftanın en düşük seviyesinden, 1.935 dolar/ons seviyesinden kapandı.

Gümüş de dünkü seansı kayıpla tamamladı ve satıcılı bir gün yaşadı. 24,30 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan gümüş, üç haftanın ardından 24 dolar/ons seviyesinin altına geriledi ve gün sonunda 23,71 dolar/ons seviyesinden kapanarak yüzde 2,4 kaybetti.

Platin, diğer kıymetli madenlerle uyumlu şekilde satıcılı bir gün geçirerek kırmızıda seansı tamamladı. 935 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 924 dolar/ons seviyesinden seansı kapatarak yüzde 1,1 oranında kaybetti.

Dev Aracı Kurum Otomotiv Hissesi 360 TL Olacak Dedi! Dev Aracı Kurum Otomotiv Hissesi 360 TL Olacak Dedi!

Paladyum ise dünkü seansı diğer kıymetli madenlerden farklı olarak artıda tamamladı. Kazançları sınırlı olsa da günü yüzde 0,2 oranında kazançla 1.239 dolar/ons seviyesinden tamamladı.

Editör: Burhanettin Ercuman