Geçtiğimiz haftalarda ÖTV tutarlarına yapılan büyük zam, benzin ve motorin litre fiyatlarında önemli artışlara neden olmuştu. Karara göre, benzinin litresindeki ÖTV 2,52 TL'den 7,52 TL'ye, motorinin litresindeki ÖTV ise 2,05 TL'den 7,05 TL'ye yükselmişti.

Ancak, zam haberleri bitmedi. Gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 1,07 TL ve benzine ise 2 TL zam geldi. Bu son zamla birlikte İstanbul'da motorinin yeni fiyatı 35,35 TL'den 37 TL'ye yaklaşırken, benzinin fiyatı ise 38 lirayı aştı.

Bu gelişmelerin yanı sıra, LPG fiyatlarına da 2 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak şekilde 2 liralık bir zam beklentisi bulunuyor.

Ekonomi ve enerji sektöründeki bu fiyat artışları, tüketici harcamalarını etkileyebilir ve toplumda ekonomik zorluklara yol açabilir. Bu durumda, vatandaşlar daha tasarruflu davranma ve alternatif ulaşım veya enerji kaynaklarına yönelme eğiliminde olabilirler.

Bank of America, Ereğli Demir ve Çelik'te Büyük Pay Satın Aldı! Bank of America, Ereğli Demir ve Çelik'te Büyük Pay Satın Aldı!

Editör: Burhanettin Ercuman