Borsa düşüyor bu hisse yükseliyor! TAVAN serisi! Yasaklar geldi!

Ağustos yaının başında yükseliş terendine giren QNBFB hissei 49 TL'den iki ay gibi kısa bır sürede 400 TL'ye kadar çıkma başarısı gösterdi. (Bahsedilen fiyat hareketliliği Ağustos 1 Eylül 29 tarihleri arasında gerçekleşti). 400 TL fiyatını gördükten sonra ufak satışlı dalgalanmalar görsede 24 Ekim Salı günü tarihin en yüksek fiyatı olan 439 TL'ye kadar çıktı. O tarihten sonra hissede kar satışları başlayarak 14 Aralık tarihine kadar 191 TL'ye kadar geriledi. Bu tarihten itibaren tekrar yükselişine başlayan hisse son bir haftada 191 TL'den 312 TL'ye çıkma başarısı gösterdi. Hisse günü TAVAN fiyatı olan 312 TL'den kapattı.

Hissede Hangi İşlemler Yapılamıyor?

Bu tava serisinden sonra Borsa İstanbul tekrar devreye girerek hissede 19 Ocak 2024 tarihine kadar emir paketi işlemlerini yasakladı. Hissede daha önce var olan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleride bu tarihe kadar uzatıldı.

Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor! Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor!

Emir Paketi Tedbiri: piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. 

Editör: Sekna Karaca