22 Aralık haftasında, yurt dışında yerleşik kişiler Borsa İstanbul'a olan ilgilerini sürdürerek tam 139.90 milyon dolarlık hisse senedi alışı gerçekleştirdi.

Kıymetli Maden Piyasasında Altın ve Gümüşteki Değer Kayıpları Yeni Haftaya Damgasını Vurdu! Kıymetli Maden Piyasasında Altın ve Gümüşteki Değer Kayıpları Yeni Haftaya Damgasını Vurdu!

Aynı dönemde, yurt dışı yerleşikler DİBS (Devlet İç Borçlanma Senetleri) tarafında net 33.90 milyon dolarlık alım gerçekleştirdi.

Bu durum, bir önceki haftada 396 milyon dolarlık hisse senedi alımı ve 180.90 milyon dolarlık DİBS alımının ardından gelmektedir.

Borsa İstanbul'a olan bu art arda sekizinci haftalık para girişi serisi, özellikle önceki 2 haftada rekor kıran yabancı alımların bir miktar azalmasına rağmen devam etmektedir.

Merkez Bankası, söz konusu verileri her hafta perşembe günü, bir önceki haftanın istatistikleri olarak düzenli olarak yayınlamaktadır.

Yatırımcılar, TBorsa İstanbul'a olan bu süregelen ilgiyi dikkate alarak, küresel piyasalardaki gelişmeleri yakından izlemeye devam edebilirler

Editör: Abdurrahman Zougari