Gayrimenkul Şirketi Düşüyor! Paranızı Yarıdan Fazla Düşürdü! Gayrimenkul Şirketi Düşüyor! Paranızı Yarıdan Fazla Düşürdü!

Borsa İstanbul AŞ, BIST 100 endeksindeki kayıpların yüzde 7'yi aşmasıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin çalıştığını ve pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak 2. kez durdurulduğunu duyurdu. Gün boyu iki kez devre kesici uygulanan Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 7,08 değer kaybederek günü 7.424,97 puandan tamamladı.

BORSA GÜNÜ SERT DÜŞÜŞLE TAMAMLADI

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 565,45 puan gerilerken toplam işlem hacmi 123,2 milyar lira oldu. Bankacılık endeksi yüzde 6,89, holding endeksi yüzde 6,44 değer kaybetti.

Tüm sektör endeksleri gerilerken, en çok kaybettiren yüzde 9,01 ile madencilik oldu. Bu arada, Borsa İstanbul'da endekse bağlı devre kesici sistemi iki kez devreye girdi.

Erdoğan'ın Açıklamasında Şu İfadeler Dikkat Çekti

Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur.

 İsrail'e gitme projemiz vardı, iptal gitmeyeceğiz. İyi niyetle devam etmiş olsalardı münasebetlerimiz farklı olabilirdi, ama şimdi maalesef bu da olmayacak, çünkü iyi niyetimizi süistimal ettiler

İsrail yönetiminden ve toplumundan istediğimiz barış çağrımıza kulak vermesidir.

Öncelikle tüm taraflar elini tetikten çekmeli, derhal ateşkes ilan edilmelidir.

Hem İsrail'in Gazze ve diğer bölgelere yönelik saldırıları, hem de İsrail topraklarına yönelik füze atışları kesilmelidir.

 Ey İsrail sana burdan sesleniyorum. Sen bir örgüt olabilirsin. Batının borcu sana çok ama Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sana borcu yok.

Editör: Sekna Karaca