Dünkü kapanışın aksine Haftanın son gününü pozitif iyimser kapatan Borsa İstanbul'da neler oluyor. Bu ani düşüş ve çıkışların sebebi ne?

Yatay başladı yüksekte kapattı!

Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 2,33 puan ve yüzde 0,05 değer kazanarak 4.754,57 puana yükseldi. Günün ikinci yarısında alımlar artaraka %5 değer kazandı endeks. BİST100 endeksi günü %5,16 prim ile 4.997 puanda tamamladı. BİST30 endekside %5,15 yükseliş ile 5.541 puanda tamamladı.

Bu yükseliş ortamında sadece 3 hisse taban fiyattan işlem gördü. CANTE, MARSHL, GUBRF

Türkiye Bankacılık Sektörünün Finansal Raporu! Türkiye Bankacılık Sektörünün Finansal Raporu!

Toplamda 7 hissede %10 primli kapattı

Uzmanlar ne diyor?

Kanal D Haber’e konuşan Bahçuvan, “Öncelikle kredili işlemlerle ilgili düzenlemelerle başladı. Kredili satışlar geldi. Sonrasında seçimle ilgili belirsizlikler etkili oldu. Bugün itibari ile durulmaya başladı. Bundan sonra çok büyük bir panik olacağını düşünmüyorum” dedi.

Bahçuvan açıklamasında, özellikle kripto para da kaybedip borsaya yönelenlerin finansal okuryazarlığının daha az olması nedeniyle ani tepkiler vermelerinin piyasada dalgalanmalara neden olduğunu açıkladı ve “O yüzden borsada da hareketler daha sert oluyor.” dedi.

“PANİK HAVASINA KAPILMAYIN”

Ayrıca uzman isim “Panik havasına kapılmayın, yatırım yaptığınız hissenin düştüğünü gördüğünüz an satış hamlesi yapmayın. Bundan sonrası artık temkinli bir bekleyiş olacaktır.” açıklamasında bulundu.,

Editör: Sekna Karaca