Halk Yatırım PGSUS İçin AL Tavsiyesinde Bulundu!! Halk Yatırım PGSUS İçin AL Tavsiyesinde Bulundu!!

Son raporlar, işlem hacmi en yüksek kripto para borsası Binance'den fon çıkışlarının hızlandığını gösteriyor. Kripto analiz firması Nansen'in son verilerine göre, geçen haftadan bu yana Ethereum ağı üzerinde Binance'den 2 milyar doları aşan miktarda çıkış gerçekleşti. Binance'in kamuya açık şekilde tuttuğu borsa cüzdanlarında ise 63 milyar dolarlık kripto varlık bulunuyor.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) hafta başında Binance'e ABD'de yasa dışı faaliyetlerde bulunduğu ve düzenlemeleri ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı. Bu gelişme kısa süreli bir şok etkisi yarattı ve piyasada hareketlilik gözlendi. Ancak sonrasında piyasa toparlanmaya başladı. Ancak veriler, CFTC'nin dava açmasının ardından Binance'ten çıkışların hızlandığını gösteriyor.

Bazı yorumlar ise CFTC davasından bağımsız olarak, borsanın spot Bitcoin işlemlerine yeniden komisyon ücreti getirmesini gündeme getiriyor. Geçen sene yaz aylarından bu yana spot BTC işlemlerinden komisyon almayan Binance, geçen hafta bu istisnayı kaldırdı. Bu da borsanın spot işlemlerindeki pazar payının önemli ölçüde düşmesine neden oldu. Ayrıca, Binance son bir haftada spot işlemlerle ilgili bir sorundan dolayı işlemlerini kısa süreliğine durdurmak zorunda kaldı ve bu da fon çıkışlarına katkı sağladı.

Diğer yandan, Binance'ten gerçekleşen para çıkışları, daha önce yaşanan sorunlarla kıyaslandığında daha düşük kaldı. Örneğin, geçen ay New York düzenleyicisinin Binance'ın sabit kripto varlık BUSD hakkındaki kısıtlayıcı kararının ardından platformdan daha yüksek miktarda fon çıkışı görülmüştü.

Binance'ten çıkan fonların diğer sorunlara göre daha düşük kalması ve piyasaların bu haberi kısa süre olumsuz fiyatladıktan sonra toparlanması, ABD'nin Binance üzerindeki etkisinin kısıtlı kalabileceği yönündeki görüşün ağırlık kazanmasını sağlıyor.Guangying Chen Kimdir ve Binance Bir "Çin Şirketi" mi? | Binance Blog

Editör: Burhanettin Ercuman