Türkiye İş Bankası, güneş enerjisi santrali kurulumu sağlayan Solarçatı firmasıyla işbirliği başlatıyor. Bu işbirliği ile İş Bankası müşterilerine hem finansman desteği hem de GES kurulumlarında indirim avantajı sunulacak. Amaç, yenilenebilir enerji yatırımlarını daha erişilebilir hale getirerek yatırım maliyetlerinde avantaj sağlamak.

Banka, Solarçatı tarafından kurulacak güneş enerjisi santrallerine özel olarak "İş’te Güneş Kredisi" sunacak.

Bu çerçevede, Solarçatı tarafından gerçekleştirilecek güneş enerjisi santrali kurulum projelerinde yüzde 5 indirim fırsatı sunulacak. İş Bankası C Grup hisseleri (ISCTR), son işlem gününde 16,06 TL seviyesinden kapanış yapmıştı. Yeni haftaya 16,18 TL seviyesinden başladıktan sonra rekor seviye olan 16,21 TL'ye yükseldi.

Ancak, hisseler günün ikinci yarısında görülen satışlarla birlikte negatif bölgeye kaydı. Şu an itibarıyla yüzde 0,37 oranında değer kaybederek 16,01 TL seviyesinde işlem görüyor.

Bu hafta hisselerde kaydedilen kazanç oranı yüzde 6, aylık olarak yüzde 15 ve yıllık olarak yüzde 168 şeklinde gerçekleşti.

Türkiye Bankacılık Sektörünün Finansal Raporu! Türkiye Bankacılık Sektörünün Finansal Raporu!

Teknik analiz açısından, hisselerin direnç seviyeleri 16,13 - 16,28 aralığında bulunurken, destek seviyeleri ise 15,82 - 15,90 arasında takip edilmektedir.

Editör: Burhanettin Ercuman