Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, salı günü Tesla hisselerinde bu sene yaşanan yaklaşık yüzde 70'lik artışla beraber 'dünyanın en zengin kişisi' unvanını yeniden ele geçirmişti.

Ancak, Musk'ın servetinin çoğunun bağlı olduğu dünyanın en değerli otomobil üreticisinin hisseleri, Tesla Yatırımcı Günü'nün ardından Çarşamba günü yaşadığı % 5'ten fazla değer kaybı Musk'ı dünyanın en zengin insanı koltuğundan indirdi.

Dünyanın en zengin insanlarının gerçek zamanlı servetini izleyen Bloomberg'in Milyarderler Endeksi'ne göre Musk dün 1,9 milyar dolardan fazla kaybetti ve bu da onun LVMH patronu Bernard Arnault'nun ardından ikinci sıraya kaymasına neden oldu.

Fortune dergisinin haberine göre lüks mallar grubu LVMH'nin kurucusu Arnault'nun serveti, 1,6 milyar dolarlık hisse geri alımının şirketin hisse senetlerini yükseltip Avrupa'nın en değerli şirketi statüsünü sağlamlaştırmasının ardından yaklaşık 2 milyar dolar arttı.

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı

1- Bernard Arnault 186 milyar dolar (Kozmetik, lüks tüketim)

2- Elon Musk 187 milyar dolar (Teknoloji)

Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. (ONRYT) Halka Arz İçin Hazır: Tüm Detaylar! Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. (ONRYT) Halka Arz İçin Hazır: Tüm Detaylar!

3-Jeff Bezos 117 milyar dolar (Teknoloji)

4-Jeff Bezos 117 milyar dolar (Teknoloji)

5-Warren Buffett 106 milyar dolar (Yatırımcı)

6-Larry Ellison 102 milyar dolar (Teknoloji)

7-Steve Ballmer 89.4 milyar dolar (Teknoloji)

8-Larry Page 84.7 milyar dolar (Teknoloji)

9-Carlos Slim 83.2 milyar dolar (Mobil telekom, inşaat, madencilik vb)

10-Mukesh Ambani 81.1 milyar dolar (Enerji)

Editör: Erdem Yeşilyurt