T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Emlak Konut arasında "Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol" kapsamında gerçekleştirilen ihalede, Bakanlık adına Emlak Konut tarafından kazanılan 2 adet sözleşme imzalanmıştır.

Sözleşme bedelleri, birinci sözleşme için 2.309.400.000 TL + KDV, ikinci sözleşme için ise 1.883.000.000 TL + KDV'dir.
KAP Açıklaması 1:

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan "Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Malatya Merkez 2. Etap 1. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici LEDA Yapı ve Proje Taah. Ltd. Şti. ile 13.11.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 1.883.000.000 TL + KDV'dir."

SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı! SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı!

KAP Açıklaması 2:

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan "Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Malatya Merkez 1. Etap 1. Kısım  Konut ve Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici BCM Uluslararası Madencilik İnş. San. ve Tic. A.Ş. & KARÇAĞ Nak. İnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı (BCM & KARÇAĞ İş Ortaklığı) ile 13.11.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 2.309.400.000 TL + KDV'dir."

Editör: Bengüsu Ogelman