Emekliler Neden Düşük Maaş Alıyor? Emekliler Neden Düşük Maaş Alıyor?

Enerji şirketi 20 yıl iş garantili bir anlaşma imzaladı!

Hem borsada hem de enerji alanında adını sıkça duyduğumuz YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A. Ş. (YEOTK), 20 yıl iş garantili bir anlaşma imzaladı.

GETAS Energy Company W.L.L şirketi ile imzalanan anlaşmada  84,8 MWP kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali Projesi'ne 20 alım garantisi verildi. 

Anlaşma kapsamında yalnızca yirmi yıllık alım garantisi yok. Anlaşma kapsamında GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L'nin %10 hissesinin YEO Teknolojiye devri hakkı da bulunuyor. 

KAP Açıklaması

Şirketimizin %100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş., Bahreyn Hükümeti tarafından 20 yıl alım garantisi verilen 84,8 MWP kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali Projesi için GETAS Energy Company W.L.L. şirketi ile işbirliği sözleşmesi imzalamıştır.
İşbirliği anlaşması kapsamında;
- Arasında Bahreyn Formula-1 pisti de olan toplam 84,8 MWp kapasiteli 4 ayrı GES projesinin yatırımcısı olan GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L'nin (SPV) %10 hissesinin YEO Enerji Yatırımları A. Ş.'ye devri hakkı,
- 23,5 MWp kapasiteli Bahreyn Uluslararası Formula-1 Pisti carport güneş enerjisi santralinin anahtar teslim inşaatı,
- Bahreyn Üniversitesi, Bahreyn Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi ve Al-Dana Amphitheatre kurumları için toplamda 71,3 MWp olan 3 adet Güneş Enerjisi Santralinin anahtar teslim inşaatlarını yapma hakkı,
YEO'ya ait olacaktır.
Bu işbirliği ile; yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen Şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.
Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur.

Editör: Zeynep Nur Özdemir