Borsada RALYH koduyla işlem gören RAL Yatırım Holding A. Ş. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Türkiye Elektrik İletim A. Ş. (TEİAŞ) ile yapılan bağlantı anlaşmasına ilişkin güncelleme paylaştı.

DİKKAT! Bu Hisselerin Gün Sonunda Tedbirleri Kalkıyor! DİKKAT! Bu Hisselerin Gün Sonunda Tedbirleri Kalkıyor!

08.08.2022 tarihinde RAL Enerji ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları kapsamında bir anlaşma imzalanmıştı.

Yapılan bu anlaşma doğrultusunda Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ile RAL Yatırım Holding'in (RALYH) bağlı ortaklığı olan RAL ENERJİ A.Ş. arasında Bağlantı Anlaşması imzalandı. 

Şirketin KAP Duyurusu

Şirketimizin Bağlı Ortaklarından RAL ENERJİ A.Ş. ile  T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında 08.08.2022 tarihinde imzalanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) kapsamında  ''Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesi sınırları içerisinde Güneş Enerjisine Dayalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ve Bağlantı Kapasitelerinin Tahsisi Yarışmasında kazandığı VİRANŞEHİR-4 (50 MWe/65 MWm), VİRANŞEHİR-9 (50 MWe/65 MWm) toplam da 100 MWe/130 MWm kapasiteli yatırımımız kapsamında;
G4-Viranşehir-9 GES'in iletim sistemine irtibatını teminen gerekli tesis yatırımlarını içeren Bağlantı Anlaşması, Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinin 6'ncı maddesinin 7'nci fıkrası uyarınca üretim lisansı alınmadan imzalanmasının EPDK tarafından uygun görülmesi neticesinde TEİAŞ ile RAL ENERJİ A.Ş. arasında Bağlantı Anlaşması imzalanmıştır. 
Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.

RALYH Hisse