Fed'in dün akşam saatlerinde açıklanan FOMC toplantı tutanakları arasında Silicon Valley Bank'ın yaşadığı kriz ve finans sektöründe Mart ayı başlarında başlayan diğer krizlerin olası yansımaları hakkında bir sunum yer aldı.

FED'de Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, bankacılık sektörünün "sağlam ve dirençli" olduğunu söylese de, ekonomistler ekonominin darbe alacağı yönünde fikir beyan etti.

Toplantı özetinde, "Bankacılık sektöründeki son gelişmelerin potansiyel ekonomik etkilerine ilişkin değerlendirmeleri göz önüne alındığında, ekonomi kadrolarının Mart toplantısı sırasındaki tahmini, bu yılın sonlarında başlayan hafif bir durgunluk ve sonraki iki yılda bir toparlanmayı içeriyor" ifadeleri yer aldı.

Çarşamba günü yayınlanan Federal Rezerv belgelerine göre, ABD bankacılık krizinden kaynaklanan serpinti ekonomiyi bu yılın sonlarında resesyona sürükleme ihtimali yüksek.

Federal Açık Piyasa Komitesi'nin Mart ayındaki toplantısından tutanaklar arasında, Silicon Valley Bank'ın başarısızlığının ve finans sektöründe Mart ayı başlarında başlayan diğer kargaşanın olası yansımaları hakkında personelin yaptığı bir sunum yer aldı.

Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, bankacılık sektörünün "sağlam ve dirençli" olduğunu söylese de, personel ekonomistleri ekonominin darbe alacağını söyledi.

İngiltere Ekonomisi Seçimler Öncesinde Durgunlaştı! İngiltere Ekonomisi Seçimler Öncesinde Durgunlaştı!

Editör: Erdem Yeşilyurt