Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (VRGYO), Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhalesinde En Yüksek Teklifi Verdi!

Aracı Kurum Açıkladı! O Hisse %1 Kazandırabilir! Aracı Kurum Açıkladı! O Hisse %1 Kazandırabilir!

Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (VRGYO), 08.12.2023 tarihli özel durum açıklaması kapsamında, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından davet edildiği bir ihale sürecinde önemli bir aşamayı tamamladığını duyurdu.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın davet yazısına istinaden, Şirket, 14.12.2023 tarihinde gerçekleştirilen birinci tur pazarlık ve nihai pazarlık görüşmelerine katılım sağlamıştır. Yapılan görüşmeler sonucunda, Şirket tarafından verilen teklif tutarı 1.625.000.000 TL (BİRMİLYARALTIYÜZYİRMİBEŞMİLYONTL) olarak açıklanmıştır. Bu teklif, söz konusu ihale kapsamında en yüksek teklif olmuştur.

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından resmi ihale sonuçları beklenirken, Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. önemli bir aşamayı başarıyla geçerek yatırımcılarını ve kamuoyunu bilgilendirmiştir. İhale sürecine dair gelişmeler, Şirket tarafından yatırımcılar ve kamuoyu ile paylaşılacak olup, bu konuda yapılan açıklamalar yakından takip edilmelidir.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

08.12.2023 tarihli özel durum açıklamamız kapsamında Şirketimize ulaşan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın davet yazısında, söz konusu ihale kapsamında Şirketimizin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Merkezinde 14.12.2023 tarihinde gerçekleştirilecek birinci tur pazarlık ile nihai pazarlık görüşmelerine davet edildiği hususu kamuoyu ile paylaşılmıştır.14.12.2023 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmelerine katılım sağlanmış ve görüşmeler tamamlanmıştır.Şirketimiz tarafından söz konusu ihale kapsamında verilen teklif tutarı 1.625.000.000 TL (BİRMİLYARALTIYÜZYİRMİBEŞMİLYONTL) olup en yüksek teklif şirketimiz tarafından verilmiştir.İhale süreci ile ilgili olarak resmi ihale sonucunun açıklanması beklenmektedir.İhale süreçleriyle ilgili gelişmeler ayrıca yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: Abdurrahman Zougari