Yeo Teknoloji şirketi 12 ekim tarihinde 250,80 - 280,70 TL fiyat aralığından  192.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştrdi.  Şirketin bu satışı 250 TL'den hesaplandığında 48 milyonluk piyasa değerşne denk geliyor. 

Hisse satışın yapıldığı tarihte değer kaybettiği gözlemlendi.

 Bu işlemle birlikte YEO TEKNOLOJİ ENERJİ VE ENDÜSTRİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 12/10/2023 tarihi itibariyle %6,37 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır

dw

Şirket Hakkında?

2024 Temettü Şampiyonları! 2024 Temettü Şampiyonları!

2000’li yılların başında kurulan YEO, elektrik üretimi, iletim ve dağıtımdan enerjinin akıllı ve verimli kullanım ve uygulanmasına kadar elektrifikasyon zinciri boyunca konumlandırılmış lider bir şirket haline geldi.

Küresel Varlık

Kurulduğu günden bu zaman kadar 17 yıl içerisinde enerji üretiminden iletimine ve dağıtımına, akıllı ve verimli elektrik enerjisi çözümleriyle elektrifikasyonda ve otomasyonda lider firma pozisyonuna ulaşmıştır. Güçlü teknik tecrübesi ve birikimiyle, geniş ve tamamlayıcı portföyüyle YEO otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon alanlarında en modern çözümleri sunmaktadır.

Projeleri EPC temelinde dizayn, mühendislik, tedarik, entegrasyon, montaj ve devreye alma süreçlerinin tümünü kapsayan bir şekilde yürütmekteyiz.

Editör: Nida Türk