Kârını %233 Artıran Hissede %49 Prim Potansiyeli Kârını %233 Artıran Hissede %49 Prim Potansiyeli

Graintürk Tarım A.Ş.'nin Bağlı Ortaklığı Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Nakliye Filosunu Güçlendirmek İçin 13 İş Makinesi Satın Aldı

Graintürk Tarım A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, lojistik faaliyetlerini genletmek ve nakliye filosunu güçlendirmek amacıyla 13 adet iş makinesi alımı için sözleşme imzaladı. Yapılan yatırım ile Özova Hububat Tarım Ürünleri Ltd. Şti'nin taşıma kapasitesi artacak ve lojistik operasyonları daha etkin bir şekilde yönetilebilecek.

Sözleşme bedeli 44,850,000 Türk Lirası olarak belirlendi. Bu yatırım, bağlı ortaklık şirketinin rekabet gücünü artırmayı, daha hızlı ve verimli bir lojistik hizmet sunmayı hedeflemektedir.

KAP Açıklaması:

"Şirketimiz, Graintürk Tarım A.Ş.’nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti nin Nakliye filosunu güçlendirmek amacı ile 13 adet iş makinesi alımı için sözleşme imzalanmıştır. Yapılan yatırım ile bağlı ortaklığımız Özova Hububat Tarım Ürünleri Ltd.Şti nin Lojistik anlamda faaliyetlerinin genişletilmesi amaçlanmıştır.

Sözleşme bedeli 44,850,000 TürkLirası dır

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,"

Editör: Bengüsu Ogelman