Bugün BIST 100 endeksi güne alıcılı bir başlangıç yaptı, ancak gün boyunca satıcılı bir seyir izleyerek 22 Haziran'dan bu yana devam eden yükseliş trendini bozdu.

BIST 100, sabah saatlerinde rekor seviyesi olan 6.662 puanı gördükten sonra satış baskısıyla son saatte 6.424 seviyesine kadar geriledi. Şu anda endeks, %2 düşüşle 6.460 puan seviyesinde hareket ediyor. Günlük işlem hacmi ise 120 milyar TL'yi aşmış durumda.

Bugün Borsa İstanbul'da 14 işlem gününden sonra düşüş yaşandı. İletişim, spor, kobi, gayrimenkul ve bilgi teknolojileri sektörleri pozitif bir ayrışma gösterirken, bankalar %4'lük düşüşleriyle düşüşe katkı sağlayan sektör oldu. Faktoring, holding ve petrokimya sektörleri ise en çok gerileyen sektörler arasında yer aldı.

BIST 100 endeksinde bugün en çok kazandıran 5 hisse şunlardır: ECZYT, OTKAR, ALFAS, IZMDC, TUKAS. En çok değer kaybeden hisseler ise şunlardır: AKSEN, CANTE, SAHOL, OYAKC, BERA. Ayrıca Borsa İstanbul genelinde 20 hisse tavan fiyatından işlem gördü, ancak AVGYO, VANGD ve IZFAS gibi hisseler taban fiyatına geriledi.

SPK İşleme Kapattığı Şirkete Bilanço İçin Ek Süre Verdi! SPK İşleme Kapattığı Şirkete Bilanço İçin Ek Süre Verdi!

Asya endeksleri yurt dışı piyasalarda negatif bir seyir izledi. Hang Seng, Asya'da en çok gerileyen endeks oldu. Avrupa borsaları kapanışa doğru pozitif bir görünüme sahipken, ABD borsaları karışık bir tablo sergiledi. Son saatlerde Nasdaq %0,15 düşüş yaşarken, S&P 500 %0,27 ve Dow Jones %0,76 oranında artıda seyrediyor.

Editör: Burhanettin Ercuman