BIENY (Bien Yapı), borç alacak haberleriyle gündemde. Halka arz şirketi, 3.000.000.000 TL'lik borçlanma aracı ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulundu.

Borsa İstanbul’da Tedbir Kararı Kaldırılan 9 Hissede Yatırımcılara Özgürlük! Borsa İstanbul’da Tedbir Kararı Kaldırılan 9 Hissede Yatırımcılara Özgürlük!

Şirket, borçlanma aracı ihraç etme planlarını halka arz etmeksizin, tahsisli veya nitelikli yatırımcılara sunmayı hedefliyor.

Elde edilen gelirin ne amaçla kullanılacağına dair şirketten henüz bir açıklama yapılmadı.

BIENY hisseleri, halka arzdan sonra inişli çıkışlı bir grafik sergiledi. İlk olarak yatay bir seyir izledikten sonra %75'e kadar prim yapmış, ancak sonrasında tekrar satış baskısı görmüş.

En yüksek 75.60 TL seviyesine ulaşan hisseler, son zamanlarda 65 TL seviyesinde destek bulmaya çalışıyor.

Borsa açıklaması:

Şirketimizin 22.09. 2023 tarihli yönetim kurulu kararına kapsamında; Yurtiçinde, bir veya birden çok seferde, halka arz edilmeksizin, 3.000.000.000 TL tutarına kadar, tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satış şeklinde, erken itfa edilebilir borçlanma aracı ihracı için, ihraç belgesinin onaylanması amacıyla bugün (27.09.2023) Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.