Simit Sarayı olarak bilinen DMR Unlu Mamuller Üretim Gıda Toptan Perakende İhracat A.Ş. (DMRGD), Hollanda'nın Benelux bölgesinde faaliyet gösteren bir şirketle unlu mamuller tedarikine yönelik önemli bir adım attığını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla duyurdu. Yapılan açıklamada, 586.759 Euro tutarında bir sözleşmenin imzalandığı belirtildi.

Sözleşme kapsamında ürün teslimatının 2023 yılı içerisinde tamamlanacağı ifade edilirken, aynı açıklamada sözleşmenin 2022 yılı hasılatına oranının yüzde 5,85 olduğu vurgulandı. 

Şirketin KAP Açıklaması:

"Şirketimiz ile Hollanda Benelux bölgesinde mukim, özel bir firma arasında 586.759-EURO tutarında, Unlu Mamul tedarikine yönelik satış sözleşmesi imzalanmış olup, ürün teslimatının 2023 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır ve yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılatına oranı %5,85 dir. 

Kamuoyunun ve paydaşlarımızın bilgilerine sunarız."

Simit Sarayı Yurt Dışı Ayakları

Mehmet Şimşek'ten Cari Açık Değerlendirmesi Geldi! Mehmet Şimşek'ten Cari Açık Değerlendirmesi Geldi!

Simit Sarayı, bugün kıtaları aşarak dünya çapında 25 ülkede bulunan modern kafe konseptine sahip mağazalarında devam ediyor.

2005 yılında TÜBİTAK onayı ve iş birliğiyle dünyanın ilk simit fabrikasını açan Simit Sarayı, 2007 yılı itibariyle geçtiği franchise sistemi sayesinde global pazardaki faaliyetlerini artırıyor. Bu doğrultuda 2010 yılında ilk yurt dışı şubesini Hollanda'da açan Simit Sarayı'nın lezzetleri, 2014 yılında açtığı New York mağazası ile kıtaları aştı. New York'taki ikinci Simit Sarayı mağazası için ise hazırlıklar sürüyor. Yurt dışında açılan yeni mağazaları ile farklı coğrafyalara ulaşan Simit Sarayı, havayolu ikram hizmetlerine başlanmasıyla lezzetlerini gökyüzüne de taşıdı. Avrupa yatırımlarını desteklemek için 2015 yılında Londra'daki Oxford Caddesi'nde mağaza açan ve 2016 yılında Londra'yı Avrupa üssü olarak konumlandıran Simit Sarayı, yurt dışındaki ilk fabrika yatırımını da burada gerçekleştirdi. London Eye, Kings Road, Piccadilly Circus, Baker Street ve Londra'nın daha birçok önemli noktasında misafirlerini ağırlayan Simit Sarayı, Avrupa'daki en büyük mağazasını da Leicester Square'de açtı.

Editör: Bengüsu Ogelman