Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN), hisse değerindeki %32.23'lük bir düşüşe rağmen, İtalya Merkezi Satınalma Ofisi olan Consip S.P.A ile önemli bir anlaşmaya imza attı.

KARSN, toplamda 104 aracı kapsayan bu anlaşma çerçevesinde, yaklaşık 44.2 Milyon EUR bedelli siparişleri almıştır (KDV hariç).

Söz konusu siparişler, 2024 ve 2025 yılları içinde tamamlanacak şekilde planlanmıştır.

SPK'ya Şikayet: Bu Hissede İşlem Yapanlar Hakkında Eşi Benzeri Görülmemiş Açıklama! SPK'ya Şikayet: Bu Hissede İşlem Yapanlar Hakkında Eşi Benzeri Görülmemiş Açıklama!

Bu anlaşma, Karsan Otomotiv'in uluslararası pazarda güçlü bir konuma sahip olduğunu ve şirketin büyüme stratejisinin bir parçasını oluşturduğunu göstermektedir.

Hisse değerindeki düşüşe rağmen, şirketin bu tür büyük ve önemli anlaşmalar yaparak pazarda rekabet avantajı sağlamaya devam etmesi, Karsan'ın sektördeki gücünü vurgulamaktadır.

Bu siparişlerin başarıyla tamamlanması, şirketin finansal durumunu güçlendirebilir ve gelecekteki projeler için temel oluşturabilir.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Şirketimiz, Consip S.P.A (İtalya Merkezi Satınalma Ofisi) ile imzalanan sözleşme kapsamında, toplamda 104 araçlık yaklaşık 44.2 Milyon EUR bedelli (KDV hariç) siparişleri almıştır.

Söz konusu siparişler kapsamında teslimatların 2024 ve 2025 yılları içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın dikkatine sunulur.

İşbu açıklamamızın İngilizce tercümesi mevcut olup bu açıklamanın Türkçe ve İngilizce versiyonları arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, Türkçe versiyon esas kabul edilecektir. 

Editör: Abdurrahman Zougari