Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024-2025 yıllarına ilişkin memur ve memur emeklisinin zam pazarlığının başladığını açıkladı. Bakan Işıkhan, konuşmasında kamu çalışanlarının enflasyona ezdirilmediğini vurgulayarak, yaklaşık 6 milyon kamu görevlisi ve emeklisi için yapılacak toplu sözleşmelerin başlangıcını duyurdu.

Pandemi döneminde kamu görevlilerinin çalışma saatlerinde esneklik sağlandığını ve uzaktan çalışma imkanı sunulduğunu belirten Bakan Işıkhan, sağlık çalışanlarının fedakar gayretleri ve Türkiye'nin sağlık altyapısının gücüne dikkat çekti.

Bakan Işıkhan, kamu görevlilerine yönelik yapılan düzenlemeler ve sağlanan örgütlenme imkanları sayesinde kamu sendikacılığında yakalanan yüzde 75'lik örgütlenme oranının gelişmiş ülkelerin üzerinde olduğunu ifade etti.

SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı! SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı!

Son dönemde kamu görevlilerinin aylık ücretlerinde yapılan artışlara değinen Bakan Işıkhan, toplu sözleşmede öngörülen aylık katsayı artısı, enflasyon farkı ve seyyanen net refah payı artışlarının yanı sıra en düşük emekli maaşında ve devlet memuru maaşında yapılan yükseltmeleri paylaştı. 21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışanlar için ortaya koyduğu temel anlayışa uygun olarak enflasyon tahribatına karşı çalışanları koruduklarını ve onları enflasyona ezdirmediklerini vurguladı.

Bakan Işıkhan, çalışmalarının ülkemize ve tüm kamu çalışanlarına hayırlar getirmesini temenni ederek, Türkiye'nin yüzyıl vizyonunu gerçekleştirmek için çalışarak, üreterek, istihdamı ve büyüme oranlarını artırarak sosyal adalet ve dayanışmayı güçlendireceklerini belirtti.

Editör: Burhanettin Ercuman