Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR), Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yeni bir iş anlaşması duyurusu yaptı.

Şirket, Türkiye'nin önde gelen teknoloji firmalarından biri olan BAYKAR ile 1,1 milyon dolarlık bir klima satış anlaşması imzaladı. Bu anlaşmanın Türk lirası olarak değeri, güncel kura göre 29.725.740 TL olarak belirlendi.

Yapılan KAP açıklamasına göre:

"BAYKAR MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş'den 2 ayrı siparişte toplam ~1.100.000-USD değerinde savunma sanayiine yönelik klima siparişi alınmıştır. Teslimatların 2023 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır."

Safkar Ege Soğutmacılık (SAFKR) Hakkında: Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR), Türkiye merkezli olarak soğutma, klima ve soğuk hava tesisleri alanında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Elektrik Şirketinin Hisselerinde Alış! Elektrik Şirketinin Hisselerinde Alış!

1988 yılında kurulan Safkar, otobüs, tren, metro, tramvay, askeri araçlar, gemi ve yatlar için klima sistemleri; soğuk hava depoları, soğuk oda panelleri, soğutucu üniteler ve soğuk zincir çözümleri; endüstriyel soğutma sistemleri; ısı pompaları ve enerji verimliliği projeleri gibi çeşitli alanlarda ürün ve hizmet sunmaktadır.

Merkezi İzmir'de bulunan şirket, Borsa İstanbul'da "SAFKR" koduyla işlem görmektedir.

Editör: Burhanettin Ercuman