Ülkenin en köklü sanayi şirketlerinden biri olan BMS Birlesik Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (BMSTL), milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı!

Yatırımcılar Dikkat! Bayramda Borsa Ve Bankalar Açık mı? Yatırımcılar Dikkat! Bayramda Borsa Ve Bankalar Açık mı?

Sanayi hayatına 1968 yılında galvanizli çelik tel üretimi ile başlayan ve ihracatta da adından söz ettiren Birleşik Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş. borsada da gözde olan şirketler arasında. 

BMSTL, Haziran ayında ilk duyurusunu yaptığı işanlaşmasını bugün yayınlamış olduğu Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) duyurusu ile nihaileştirmiş oldu. Şirket, Global Enco Mühendislik İnş. Enerji Hizm. Tic. Ltd. Şti. ile güneş enerji santrali projesi için masaya oturmuştu. 

Bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanan bildireye göre Global Enco Mühendislik ile anlaşma imzanlandı. Anlaşma bedeli tam 5.9 milyon Amerikan Doları oldu. Güncel kur ile yapılan sözleşmenin toplam bedeli 162.602.230 Türk Lirası olarak yansıdı.

Yapılan yatırımın şirketin ortaklık faaliyetlerine olumlu etkisi olacağı düşünülüyor. Yapılan KAP duyurusunda anlaşma kapsamında iş tesliminin ne zaman olacağına ise değinilmedi. Yapılan bu yüksek meblağlı anlaşma şirketi borsada nasıl etkiler bu da merak konusu.

ŞİRKETİN KAP AÇIKLAMASI

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 12.04.2023 ve 14 sayılı kararı ile daha önce 18.04.2023 ve 21.06.2023 tarihlerinde açıklamış olduğumuz Kırşehir'de yaklaşık 149.000 m² alanda yapılacak GES projesi için Global Enco Mühendislik İnş. Enerji Hizm. Tic. Ltd. Şti. ile Güneş Enerjisi Santrali anahtar teslim kurulum sözleşmesi imzalanmıştır. Yatırımın büyüklüğü arazi bedelleri ile birlikte yaklaşık 5.9 Milyon USD olacaktır.
  
Yatırımımıza dair yeni gelişmeler oldukça kamu ile paylaşılacaktır.
  
Saygılarımızla,

BMSTL Hisse:

Editör: Zeynep Nur Özdemir