Geçtiğimiz yılın Haziran ayında halka arz edilen Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER), büyük bir ivme kazanmış durumda.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye'nin en büyük 50 ihracatçı firması arasında yer almaktadır ve Ege Bölgesi'nin en büyük ihracatçı firmasıdır. Şirket, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ilk AR-GE merkezine sahip olan firmalardan biridir ve aynı zamanda Dış Ticaret Sermaye Şirketi statüsündedir.

Son altı ay içinde %93.37 oranında prim yaparak büyük bir başarı elde etmiştir. Şirket, iş hacmini artırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., kamuya yaptığı açıklamada, katma değerli ürünlerinin toplam ürün portföyündeki payını artırma stratejisine odaklandığını belirtmiştir. Bu strateji çerçevesinde, özellikle enerji sektörüne odaklanarak profil ürünlerine yönelik 18.711.032 Amerikan doları değerinde sipariş aldığını duyurmuştur.

Türkiye Genelinde Tüketici Boykotları, Yüksek Enflasyonla Mücadelede Yeni Boyut Türkiye Genelinde Tüketici Boykotları, Yüksek Enflasyonla Mücadelede Yeni Boyut

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformundaki açıklaması:

Katma değerli ürünlerimizin toplam ürün portföyündeki payını arttırma ana stratejimize paralel olarak enerji sektörü özellikle konsantre olduğumuz alanların başında gelmektedir. Bu bağlamda şirketimiz Eylül ayında solar ve enerji nakil hatlarına yönelik toplam 18,711,032 Amerikan doları tutarında ağırlıklı olarak katma değerli ürün grubundan profil siparişi almıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: Bengüsu Ogelman