Kriptoya ilgi artıyor

Soros kripto yatırımlarında da önemli hamleler yaptı. En büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon’da daha önce de hisse alan Soros, 40 milyon adet hisse daha aldı. Jack Dorsey’nin kurduğu Block şirketi de Soros fonundan yatırım aldı. Fon ayrıca Silvergate ve MicroStrategy firmalarındaki hisselerini de artırdı ancak buradaki detaylar açıklanmadı.

Endüstri yatırımlarında artış, dijital sektör yatırımlarında azalış var

Onun kurduğu Soros Fon Yönetimi, SEC’ye yaptığı bildirimde bu dönemde Tesla hisselerini artırdığını açıkladı. Şirket 242 bin 399 adet Tesla hissesi aldı ve portföyündeki oranı %270 artırdı. Fon ayrıca fitness bisikleti üreticisi olan Peloton şirketinin hisselerinden 83 milyon adet aldı ve portföyündeki Peloton oranını da yüzde 370 oranında artırdı. ABD’nin en büyük firmalarından biri olan General Motors da yine Soros Fonu’nun yatırımlarını gördü. Fon, GM’den 500 bin adet hisse aldı. Fon, Twitter ve Zoom şirketlerindeki hisse oranlarını ise azalttı.

SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı! SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı!

Editör: Erdem Yeşilyurt