Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO), İstanbul Arnavutköy bölgesinde devam eden kentsel dönüşüm ve geliştirme projeleri kapsamında önemli bir adım daha attı. Şirket, 19 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP) yaptığı açıklamayla, Türk Hava Yolları A.O. ile 28 Mayıs 2018'de imzalanan sözleşme doğrultusunda ihale edilen "İstanbul Arnavutköy Dursunköy 3. Etap 12. Kısım Konut, Ticaret ve Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi"nin yeni aşamasına geçildiğini duyurdu.

Bu kapsamda, projenin yükleniciliğini üstlenen MİSEK İnş. Tic. ve San. A.Ş. & YAPITAŞ Gayr. İnş. San. ve Tic. A.Ş. Adi Ortaklığı-2 (Misek & Yapıtaş Adi Ortaklığı-2) ile 18 Mart 2024 tarihinde sözleşme imzalandığı belirtildi. Sözleşmenin bedeli, 2.736.653.000 TL + KDV olarak açıklandı.

İstanbul'un hızla gelişen bölgelerinden Arnavutköy'de yer alan Dursunköy 3. Etap 12. Kısım projesi, konut, ticaret ve sosyal donatı alanlarını içeren geniş çaplı bir kentsel dönüşüm girişimi olarak öne çıkıyor. Proje, bölgenin sosyal ve ekonomik yapısını güçlendirecek altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarını da kapsıyor.

Yapılan KAP Açıklaması:

Enerji şirketinde neler oluyor ? Enerji şirketinde neler oluyor ?

Şirketimiz ile Türk Hava Yolları A.O. arasında imzalanan 28.05.2018 tarihli Sözleşme doğrultusunda ihale edilen İstanbul Arnavutköy Dursunköy 3. Etap 12. Kısım Konut, Ticaret ve Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi‘nin sözleşmesi, Yüklenici MİSEK İnş. Tic. ve San. A.Ş. & YAPITAŞ Gayr. İnş. San. ve Tic. A.Ş. Adi Ortaklığı-2 (Misek & Yapıtaş Adi Ortaklığı-2) ile18.03.2024 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 2.736.653.000 TL + KDV’dir.

Editör: Abdurrahman Zougari