Temettü ortalaması en yüksek olan hisseler! TAM 5 HİSSE

Borsa  İstanbul'da  temettü ortalaması en yüksek 5 hisseyi sizler için derledik. İşte o hisseler;

Hisse Temettü ortalaması Temettü tahmini Temettü ucuzluk skoru 10 yıl temettü yatırınca ek pay
ISYAT %7.5 %10.1 0.32 %291
TOASO %7.2 %6.1 0.03 %78
ENJSA %6.8 %12.6 1.7 %47
ANHYT %6.8 %12.5 0.62 %68
YGGYO %6.4 %13 1.26 %105

Temettü yatırımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

Temettü yatırımı, hisse senedi yatırımcıları arasında yaygın bir stratejidir. Bu stratejide, yatırımcılar, düzenli olarak temettü ödeyen şirketlere         yatırım yaparak hem temettü geliri elde etmeyi hem de hisse fiyatlarındaki potansiyel artıştan faydalanmayı hedeflerler. Ancak, temettü yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır:

Şirketin finansal durumu: Temettü ödeyen şirketlerin mali durumlarını ve gelir tablolarını dikkatle analiz etmek önemlidir. Şirketlerin gelirleri ve karlılığı, temettü ödeme kapasitelerini etkileyen faktörlerdir.

Merkez Bankası'nda Parasal Sıkılaşma! Merkez Bankası'nda Parasal Sıkılaşma!

Temettü verimi: Şirketlerin temettü verimini, yani temettü ödemelerinin hisse fiyatlarına oranını analiz etmek önemlidir. Yüksek temettü verimi, yatırımcılar için cazip görünebilir, ancak aynı zamanda şirketin mali durumunu ve gelecekteki temettü ödemelerini sürdürülebilirliğini de etkileyebilir.

Yukarıdaki faktörlerin yanı sıra, temettü yatırımı yaparken, hisse senedi yatırımı için genel geçerli olan diğer yatırım prensiplerine de uyulması gerektiğini unutmamak gerekir.