Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamasında:

"Ülkemizin güneydoğusunda yaşanan deprem felaketinde kaybedilen canlarımızın yasını hep birlikte tutuyoruz. Depremin ilk gününden itibaren ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yakın iş birliği içerisinde bölgedeki acil ihtiyaçları karşılamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz." 

%273 Bedelsiz SPK Onay Sürecinde! %273 Bedelsiz SPK Onay Sürecinde!

Yapılan açıklama depremin hemen ardından arama kurtarma operasyonlarında görev almak üzere 51 kişiden oluşan afet müdahale ekiplerini görevlendirdiği ve bu ekiplerin Hatay'da 19 kişiyi kurtardığı aktarıldı "Bölgeye gönderdiğimiz araçlarla depremzedelerin Sakarya'daki fabrikamızda bulunan misafirhanemize transferini sağladık. Böylece toplam 33 kişi güvenli bir barınma ve yaşam alanına kavuşmuş oldu. Adıyaman ve Elbistan'a 5 tır yardım malzemesi ulaştırdık."  ifadeleri kullanıldı ve şirket açıklamasına 

"Buna ilave olarak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ olarak çalışanlarımızın da katılımları ile birlikte biz de 1 milyon 150 bin dolar sağlayarak toplam 1,9 milyon dolar değerindeki tutarı süratle depremzedeler için kullanmaya başlayacağız. Amacımız, yardım faaliyetlerimizle sürdürülebilir kalıcı çözümler sunmak. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma ile atlatabilmek için ülkemizin yanındayız." sözleriyle devam etti.

Editör: Buse Nur Cinsoy