Türkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS), Egesa Elektrik İnşaat Enerji Üretim AŞ ve Eyüp Taymur ile depolamalı Güneş Enerji Santrali (GES) projelerini geliştirmek üzere önemli bir sözleşme imzaladı. Toplamda 94 MW kapasiteli bu projeler, 12 aylık bir proje geliştirme sürecinin ardından 2025 yılı ikinci çeyreğinde devreye alınacak.

KAP Açıklaması:

Türkiye Genelinde Tüketici Boykotları, Yüksek Enflasyonla Mücadelede Yeni Boyut Türkiye Genelinde Tüketici Boykotları, Yüksek Enflasyonla Mücadelede Yeni Boyut

"Şirketimiz ile Egesa Elektik İnşaat Enerji Üretim AŞ ve Eyüp Taymur arasında depolamalı GES projelerinin geliştirilmesine yönelik sözleşme imzalanmıştır. Projelerin toplam büyüklüğü 94 MW olup, proje geliştirme sürecinin 12 ay içerisinde sonuçlandırılması ve projelerin 2025 yılı ikinci çeyreğinde devreye alınması hedeflenmektedir. Projelerde yatırımcı olarak rol alacak şirketimiz, geliştirilecek projelere %80 oranında iştirak edecektir. Kalan %20'lik sermaye payı ise Ankara merkezli Partner Elektronik Güç Sistemleri AŞ firmasına ait olacaktır. Konu ile ilgili yeni gelişmeler kamuyu aydınlatma platformu üzerinden duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Editör: Bengüsu Ogelman