FED sonrası kripto paralar ! FED sonrası kripto paralar !

Binance, BNB Smart Chain üzerinde üretilen blok sayısı ve BNB fiyatını baz alarak her çeyrek dönemde BNB yakım mekanizmasını hesaplıyor. Bu program kapsamında şimdiye kadar 46,15 milyon BNB dolaşımdan çıkartıldı.

BNB fiyatı, 23. yakım işleminin gerçekleştiği bu hafta 310 doların üzerinde bir destek bulduktan sonra yükselişe geçti. Salı günü 320 dolardan %5'lik bir artışla 330 dolara kadar yükseldi, ancak daha sonra bir miktar geriledi.

Ancak haftanın ikinci yarısında yatırımcılar tekrar 320 dolar seviyesinden alıma geçti ve bugün BNB %2,5'in üzerinde bir değer artışıyla haftanın zirve bölgesi olan 330 dolar seviyesine yeniden ulaştı.

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası olması nedeniyle BNB'nin 23. yakım programı kapsamında 2.020.132,25 BNB token yakarak, 676 milyon dolar değerindeki 2 milyondan fazla BNB'yi yakmıştır. Her üç ayda bir gerçekleştirilen bu program, dolaşımdaki BNB arzını 100 milyon adede düşürme hedefine doğru ilerliyor.

Son yakım işlemi sonrasında, dolaşımdaki BNB miktarı 155,851,684 BNB'ye düştü. Binance,bu yakım programı ile BNB arzını azaltarak, BNB'nin gelecekteki değer artış potansiyelini artırmayı hedeflemektedir.

A Letter from Our CEO: Reflecting on Progress and the Road Ahead | Binance  Blog

Editör: Burhanettin Ercuman