ABD'nin Teksas eyaletindeki senatörler, kripto sektörüne yönelik ilginç bir öneride bulundular. Dolar destekli bir merkez bankası dijital para birimine karşı çıkan senatörler, altın ve itibari para ile desteklenen bir dijital para birimi önerisinde bulundular. Bu öneri, altın rezervlerinin büyük bir kısmının tutulması üzerine odaklanıyor ve Eyalet Senatosu ve Meclis tarafından onaylanması gerekiyor.

Teksas, son yıllarda ABD ekonomisinin altın standardına dönmesi gerektiğini savunarak bu yönde adımlar atmaya başladı. Kripto dostu bir tavır sergileyen eyalet, Bitcoin madenciliği konusunda önemli bir merkez olma unvanını elinde tutuyor. Teksas Temsilciler Meclisi, kripto para madencilerinin haklarını koruyan bir yasa tasarısı önerdi ve Bitcoin ağı geliştiricilerinin yasalarla korunmasını öneren bir taslak da mevcut.

Battı dediler 1 yılda %300 kazandırdı ! PARANIZ 4'E KATLANDI ! Battı dediler 1 yılda %300 kazandırdı ! PARANIZ 4'E KATLANDI !

Ancak ABD'nin geri kalanı Teksas gibi kripto dostu bir tutum sergilemiyor. Yasa koyucuları, 2023 yılına girilmesiyle birlikte kripto sektörüne yönelik baskılarını artırmış durumda. Ayrıca ABD yetkililerinin merkez bankası dijital para birimine sıcak bakmadığı biliniyor. Bu nedenle, altına dayalı sabit bir kripto para birimine de sıcak bakma olasılıkları düşük görünüyor.

Teksas'ın önerisi, ABD'de kullanılacak bir dijital para biriminin altın ve itibari para ile desteklenmesi fikrine yeni bir bakış açısı getiriyor. Ancak henüz onay almadığı için ne kadar başarılı olabileceği belirsiz.

ABD'li Senatörden Bitcoin ve Kripto Paraları Destekleyen Yeni Bir Açıklama  Geldi! - Bitcoin Sistemi

Editör: Burhanettin Ercuman