1 saatte %10 düştü neler oluyor ?? 1 saatte %10 düştü neler oluyor ??

Rusya'daki yatırımcılar, ülkeye yönelik yaptırımlar nedeniyle kripto borsalarını kullanmakta kısıtlamalarla karşı karşıya kalmıştı. Ancak son haberlere göre, Binance'in Rus kullanıcıları için kısıtlamaları kaldırdığı bildiriliyor. Coindesk tarafından servis edilen habere göre, Binance bir yıl sonra Rusya'ya uyguladığı kısıtlamaları kaldırmaya karar verdi. Bu kısıtlamalar arasında, Rus vatandaşlarının ve Rusya'da yerleşik kişilerin kripto borsalarını kullanmama kriteri de yer alıyordu.

Buna karşın, Binance'ten resmi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak kaynaklara göre, Binance Rus vatandaşlarına yönelik kısıtlamaları kaldırmış durumda. Rus kullanıcılar, banka kartları aracılığıyla Binance'a para yatırmaya yeniden başlayabilirler. Ancak Binance, daha geçen ay Rus vatandaşları için kişiler arası (P2P) dolar ve euro ticaretini yasaklamıştı ve sadece Rus rublesi işlemlerini açık bırakmıştı. Bu nedenle, Binance'in Rus vatandaşlarına yönelik ticaret kısıtlamasını kaldırdığı söylentileri şaşkınlık yarattı.

Rusya'ya yönelik yaptırımlar henüz kaldırılmamış olsa da, Binance'in Rus vatandaşlarına yönelik kısıtlamaları kaldırdığına dair haberler yayılmaya devam ediyor. Şimdi Binance'in bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yaparak konuya açıklık getirmesi bekleniyor.Rusya'da kripto para ödemelerini yasaklayan tasarı ilk aşamayı geçti

Editör: Burhanettin Ercuman