Kripto para birimleri, yeni haftaya daha olumlu bir görünümle başlıyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin'de yaşanan düşüşle birlikte fiyatı 26.000 dolara kadar gerilemişti. Ancak şu anda lider kripto para birimi, 27.200 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Bu yükselişte, ABD'deki borç tavanı kriziyle ilgili haberler etkili oldu. ABD Başkanı Joe Biden, dün Kongre liderleriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Asya seyahati öncesi Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, borç limiti konusunda anlaşma sağlanacağından emin olduğunu belirtti.

Bu açıklama, riskli varlıklarda bir ralli başlattı ve hisse senetleri yükselişle kapandı. Bitcoin ve diğer altcoin projeleri de aynı süreçte yukarı yönlü hareket etti.

Biden, açıklamasında G7 Zirvesi sonrası Pazar günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi. Pazar gününe kadar borç tavanı krizinin çözülebileceği ve Biden'ın bu konuda açıklama yapabileceği belirtiliyor.

Bu gelişmenin, finans piyasaları için kritik olduğu ve Bitcoin ile altcoin projelerinde yükselişi güçlendirebileceği vurgulanıyor.

ABD'de borç tavanıyla ilgili gelişmelerin ardından Bitcoin hızla yükselişe geçti ABD'de borç tavanıyla ilgili gelişmelerin ardından Bitcoin hızla yükselişe geçti

Bitcoin opsiyonlarında kritik bir haftaya giriliyor. Borç tavanı kriziyle birlikte yarın vadesi dolacak opsiyon sözleşmelerine odaklanılıyor. Toplamda 735 milyon dolarlık opsiyon sözleşmesi öncesinde, Bitcoin'in hangi fiyat aralığında olacağı kritik bir faktör olacak.

28.000-29.000 dolar aralığı, alım opsiyonlarıyla boğalar için olumlu bir ortam sağlarken, 26.000-27.000 dolar aralığı ise satım opsiyonlarıyla ayıların lehine olacak.

Borç krizinin çözümüne yönelik gelişmeler kadar önemli olmasa da, yatırımcılar tarafından opsiyon sözleşmeleri dikkatle takip edilecek. Kritik bir gün öncesi Bitcoin, 27.200 dolar seviyesinde işlem görüyor.