Bitcoin, yatırımcıların dikkatini fiyat hareketleriyle çekmeye devam ediyor. Son aylarda beklentilerin aksine güçlü bir yükseliş trendi gösteren BTC, halen kritik seviyelerde alıcı bulmaya devam ediyor.

BTC son günlerde 29.800 - 30.500 dolar aralığında hareket ediyor. Üst trend seviyelerinin aşılmış olmasına rağmen, BTC bu seviyelerde kalıcılık sağlayamadı.

Hafta sonu boyunca yatay bir trend izleyen BTC, yatırımcıların haftalık kapanışı beklemesiyle heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Bu akşam gerçekleşecek haftalık kapanış öncesinde yukarı ve aşağı yönlü hareketler gözlemlenebilir.

Bitcoin'den dev hedef ! Bitcoin'den dev hedef !

Ancak BTC, 30 bin dolar seviyesinin üzerinde bir haftalık kapanış gerçekleştirmesi durumunda bir ilke imza atacak. En son 2022 yılının Mayıs ayında 30 bin dolar seviyesinin üzerinde haftalık kapanış yapan BTC, zorlu günler yaşasa da, kendini bu kritik seviyenin üzerine tekrar atmayı başardı.

BTC, haftalık kapanış öncesinde 30.500 dolar seviyesini aşması halinde 31 bin dolar seviyesine kadar bir yükseliş potansiyeli barındırıyor.

Gelebilecek olası satış hamleleri için yatırımcılara, 30 bin dolar psikolojik destek seviyesi ve 29.800 dolar seviyelerini yakından takip etmeleri önerilir.

Bitcoin kritik seviyenin altına indi - Uzmanpara

Editör: Burhanettin Ercuman