Doge coin furyası son mu buluyor ! Doge coin furyası son mu buluyor !

Haftanın son gününde, Bitcoin 28.000 doların üzerinde hafif pozitif bir görünümle kapattı. Kripto piyasaları konsolidasyon sürecinde devam ederken, bu haftanın kritik gelişmeleri yatay görünümü bozabilir ve altcoin piyasasında volatil fiyat hareketlerine neden olabilir. Makroekonomik verilerin yoğun olarak açıklanacağı Nisan ayının ikinci haftasında, ABD TÜFE verisi ve FOMC tutanakları kripto para piyasaları üzerinde önemli bir etki yaratabilir.

Ayrıca, Ethereum'un uzun süredir beklenen son güncellemesi Shapella bu hafta devreye alınacak. Bu güncelleme, kilitli olan Ethereum arzının %13'üne denk gelen ETH miktarının kilidinin açılması anlamına geliyor ve altcoin piyasasında volatiliteyi artırabilir. Bazı yatırımcılar, kilit açılımı sonrası yüksek miktarda satış olabileceğinden endişe ederken, bazı yorumcular yüksek miktarlı satış beklemiyor.

Haftanın başında Bitcoin hafif alıcılı bir seyir izlerken, Ethereum ise geçen hafta test ettiği 1.900 dolar seviyesinden kısmi bir düzeltmenin ardından haftayı 1.850 doların üzerinde kapatmıştı. Ethereum'un önemli güncellemesi öncesinde yükseliş görünümünü koruduğu görülüyor.

Free Vector | Cryptocurrency bitcoin golden coin background

Editör: Burhanettin Ercuman