Son 24 saatte Bitcoin (BTC) %1,5 artarak 28.300 dolar seviyesine yükselirken, Ethereum (ETH) ise %1,3 üzerinde değer kazanarak 1.850 doları aşmayı başardı. BitBull Capital CEO'su Joe DiPasquale'ye göre, piyasa lideri dar bir aralıkta işlem görüyor ve hacim düşüşüyle birlikte konsolidasyon keskin bir harekete neden olabilir. Uzmana göre piyasa duyarlılığı pozitif kalmaya devam ediyor ve Bitcoin mevcut aralıkta daha uzun süre kalırsa, seçilmiş bazı altcoin'lerin iyi bir performans göstermesine izin verebilir. DiPasquale, 25.000 dolara doğru bir düzeltmenin yükseliş yapısını bozmayacağına ancak 30.000 dolara doğru bir hareketin dirençle karşılaşabileceğine inanıyor.

Bu hafta gerçekleşecek olaylar, dijital varlıkların yönünü değiştirebilir. İlk olarak Ethereum'un 12 Nisan'da gerçekleşecek olan Şanghay güncellemesi, varlık fiyatı üzerinde önemli satış baskısına neden olabilir. Ancak bazı analistler, Ethereum stake eden yatırımcıların uzun vadeli bir profile sahip olduğunu ve güncelleme tamamlandıktan sonra kriptolarını geri çekmeye karar vermelerinin pek olası olmadığını belirtiyor. CryptoQuant'ın bir raporuna göre, stake edilen Ethereum'un yarısından fazlası değerinin yaklaşık %20'sini kaybetmiştir.

Makroekonomik açıdan, Çarşamba günü ABD enflasyon verileri açıklanacak ve bu veriler Fed'in gelecekteki adımlarına ilişkin önemli bir bilgi kaynağı olacak. CME'nin FedWatch aracına göre piyasalar, bir kez daha merkez bankalarına odaklanmış durumda. Piyasalar, Fed'in faizleri 25 baz puan daha artırması olasılığının %60 olduğunu düşünüyor.

Altcoin'ler nispeten eşit kazançlar elde etti, Dogecoin (DOGE) %1,6'nın üzerinde ve Solana (SOL) %1,4'ten fazla artış gösterirken, Polygon (MATIC) Pazartesi günü yükselmeyen birkaç büyük token arasında yer aldı.

1 saatte %10 düştü neler oluyor ?? 1 saatte %10 düştü neler oluyor ??

Kripto paralar önemli ABD verileri öncesi yönünü aşağı çevirdi Yazar  Investing.com

Editör: Burhanettin Ercuman