Kripto para ve blockchain dünyasına ilgi duyan milyarder girişimci Tim Draper, sıkça tartışmalara neden olan söylemleriyle kripto dünyasındaki dikkat çeken isimlerden biridir. Draper, yeni yıla girerken popüler YouTube kanalı Coin Bureau'da Bitcoin (BTC) ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kripto para birimlerinin kitlesel benimsenmesini kolaylaştırma amacında olduğunu belirten Draper, konuştuğu kanalda kripto teknolojisinde kitlesel konsolidasyonun amiral gemisi dijital varlığın Bitcoin olduğunu ifade etti.

Draper, Bitcoin'e yönelik bakış açısını güncellerken, varlığı Microsoft'a benzetirken Bitcoin ağını sadece dijital para birimi olmasının ötesinde, sektördeki geliştiricilerin çığır açabilecek yeni teknolojileri piyasaya sürmek için kullanabileceği dinamik bir ana platform olarak nitelendirdi.

Bitcoin 44.000 $ ! Bitcoin 44.000 $ !

Bitcoin'in sadece spekülatif bir varlık olarak görülmemesi gerektiğine vurgu yapan Draper, Microsoft'un Word ve Excel gibi programları yaratmasında olduğu gibi, BTC geliştiricilerinin de eninde sonunda diğer kripto protokolleri üzerinden piyasaya sürülen daha popüler teknolojilerin sürümlerini yaratacağını öngördü.

Draper, önceki dönemlerde Ethereum, Solana, Tezos gibi ağların finansal teknoloji için geliştirme ağları olarak öne çıktığını belirtirken, artık NFT (nftelikli fikri tapu) ve DeFi (merkezi olmayan finans) gibi uygulamaların Bitcoin ağında da geliştirildiğini ifade etti.

Editör: Burhanettin Ercuman