Bu hafta, dünya çapında ilgi uyandıran bir olay yaşandı. Elon Musk, Twitter logosunu Dogecoin amblemiyle değiştirerek, kısa süreli bir Dogecoin tanıtımı yaptı. Ancak, bu değişiklik kısa süre sonra geri alındı. Logo değişimiyle hızla yükselen DOGE'nin fiyatı, logo eski haline getirildikten sonra %10 oranında düşüş kaydetti ve 0,081 dolara kadar geriledi.

Haftanın başında, Twitter logosu yerine DOGE logosu görünen kullanıcılar arasında, Dogecoin talebi arttı. Bu talep artışı, DOGE fiyatının kısa sürede %30 artmasına neden oldu. Ancak, fiyat 10 sent seviyesinde durdu ve düşük oranlı kâr satışları gerçekleşti. Twitter logosunun eski haline dönmesiyle, kripto para birimine yönelik beklentiler de azaldı ve kazanımlar geri verildi.

Elon Musk, geçmişte DOGE piyasasında volatil hareketlere neden olan aksiyonlar ve söylemler yapmıştı. Dogecoin'in ilk 10 kripto para biriminden biri haline gelmesinde önemli bir rol oynayan Musk, son hareketini bir Twitter kullanıcısına verdiği sözü tutmak olarak açıkladı. Ancak, bu konuda yoğun eleştirilere maruz kaldı ve eylemini DOGE'den kâr elde etmek için yaptığı şeklinde eleştirilere maruz kaldı.

FED sonrası kripto paralar ! FED sonrası kripto paralar !

Dogecoin yatırımcıları, Elon Musk'ın bir gün DOGE'yi Twitter'ın ödeme aracı yapacağına dair umutlarını koruyor.

Thodex'in ardından Dogecoin dolandırıcılığı gündemde: 1 milyar TL'lik vurgun

Editör: Burhanettin Ercuman