Dogecoin, Nisan ayının başında 0,1 dolara kadar yükselerek zirve seviyesini gördü ancak ayın geri kalanında satıcılar etkili oldu ve fiyat %25 oranında geriledi. Nisan ortasında tepki alımlarının sınırlı kalması, DOGE'nin kopma yapacağına dair inancın azalmasına yol açtı ve popüler kripto para, 19 Nisan'dan bu yana sert satış baskısı altında kaldı. Bu satışların, DOGE madencileri ve kurumsal yatırımcılar tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Dogecoin, bir Bitcoin forku olarak iş ispatı konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Son blockchain verilerine göre, DOGE madencileri düşüş algısını benimsedi ve elde ettikleri DOGE ödüllerini satmaya başladı. Madenci Rezervleri verileri, madencilerin 25 Nisan'a kadar 210 milyon DOGE sattığını gösteriyor. Bu yaklaşık 16 milyon dolarlık bir satışa denk geliyor.

Battı dediler 1 yılda %300 kazandırdı ! PARANIZ 4'E KATLANDI ! Battı dediler 1 yılda %300 kazandırdı ! PARANIZ 4'E KATLANDI !

Bu satış baskısı devam ederken, DOGE fiyatı 21 Nisan'da 0,078 dolara geriledi ancak sonrasında bu değerin üzerinde günlük kapanışlar göstererek düşüşünü yavaşlattı.

Binance'in sabit kripto para TrueUSD'ye karşılık DOGE işlemlerini başlatması, DOGE piyasası için olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi. Binance, DOGE/TUSD çiftinin işlemlere açılacağını duyurdu ve DOGE, en büyük likiditeyi Binance'den sağladığı için bu platformda yeni bir sabit kripto parayla işlem yapabilme olanağı, varlık için olumlu bir gelişme olarak görüldü.

Binance, BUSD ile ilgili sorunların ardından TUSD varlığına yönelmişti ve TUSD ticaretini teşvik etmek için BTC/TUSD çiftinde sıfır komisyon kampanyası başlattı. Bu da TUSD ile yapılan işlemlerin artmasına neden oldu ve geçen hafta BTC/TUSD işlemleri, BTC/USDT işlemlerini geride bıraktı.Elon Musk hakkında 258 milyar dolarlık "Dogecoin" davası | Euronews

Editör: Burhanettin Ercuman