FED sonrası kripto paralar ! FED sonrası kripto paralar !

Enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından ABD piyasalarında hareketlilik artarken, kripto para piyasalarında da yükseliş yaşandı. Mart ayında TÜFE’nin %0,1 artması sonrası yıllık enflasyon %5 olarak kaydedildi ve beklentilerin altında kalması dolar endeksinde sert bir geri çekilmeye neden oldu. Vadeli endekslerde yukarı yönlü bir eğilim görülürken, kripto paralarda da volatilite artışı dikkat çekti.

Bitcoin özellikle enflasyon verilerinin açıklanması sonrası hızlı bir yükseliş kaydetti. Ancak kripto para piyasasında genel olarak yukarı hareketin sınırlı kaldığı ve volatilitenin ABD işlem saatlerinde daha da artabileceği belirtiliyor. FOMC tutanaklarının açıklanması ise kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilecek bir diğer veri olarak öne çıkıyor.

Bu arada, Solana adlı kripto para birimi, NFT maliyetlerini düşürecek yeni özelliklerini duyurmasının ardından pozitif fiyat hareketleri sergiledi. Diğer taraftan, ilk 10 kripto para arasında DOGE, XRP ve BNB gibi varlıklar %2 bandında geri çekilme kaydetti. Ancak Bitcoin ve Solana gibi bazı diğer kripto para birimleri sabah saatlerinde yükselişe geçti.

ABD Enflasyon Verisi Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Editör: Burhanettin Ercuman