Hong Kong'un en büyük dijital bankası ZA Bank, kripto varlıklar ile itibari para birimleri arasında bir köprü kurma amacıyla çalışmalarını duyurdu.

Hong Kong'da hızla büyüyen kripto sektörüne yönelik çeşitli hizmetler sunmayı planlayan ZA Bank, kripto para piyasasında likiditeyi artırarak sektör için önemli olan itibari para kanallarını kurmayı hedefliyor.

ZA Bank CEO'su Ronald Lu, lisanslı kripto borsaları için kripto-fiat dönüşümlerinde aracılık edeceklerini ve kullanıcıların kripto para yatırdıktan sonra Hong Kong, Çin ve ABD para birimleri cinsinden para çekim işlemlerini sağlayan bir takas bankası olarak çalışacaklarını söyledi.

Bitcoin'de yeni fiyat tahmini ! Bitcoin'de yeni fiyat tahmini !

İlk aşamada ZA Bank, HashKey ve OSL gibi özerk bölgede lisanslı iki kripto borsasıyla iş birliği yapacak ve hem yerel hem de uluslararası şirketlerle daha kolay çalışmayı hedefleyecek.

Ancak, Çin'deki kapsamlı yasaklamalardan dolayı banka, yalnızca lisanslı borsalarla çalışacağını ve Çinli bireysel müşterilere hizmet vermeyeceğini açıkladı.

Hong Kong, bu yazın başlarında belirlediği düzenleyici çerçevelerle Asya bölgesinde önemli bir kripto merkezi olma yolunda adım atmıştı. Düzenlemeler borsalarda listelenecek kripto paraların sıkı şekilde denetlenmesini, lisanslı borsaların sigorta kapsamı altında çalışmasını sağlayacak sıkı önlemleri içeriyor. Hong Kong Menkul Kıymet ve Vadeli İşlemler Komisyonu, ayrıca DeFi projelerinin tamamen düzenlenmesi gerektiği konusunda görüşe sahip.

Hong Kong's ZA Bank launch new credit card repayment feature | Hong Kong  Business

Editör: Burhanettin Ercuman