Kanadalı kripto borsaları WonderFi (WNDR), Coinsquare ve CoinSmart, dünyanın en büyük kripto ticaret platformlarından birini oluşturmak için birleşme planlarını duyurdular. Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, üç şirketin toplamda 1.65 milyon kullanıcısı ve 600 milyon doların üzerinde yönetilen varlıkları bulunuyor.

Duyurudan sonra, WNDR hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 43.75 artışla 23 Kanada sentine kadar hızla yükseldi. WonderFi'de stratejik bir yatırımcı olan Kevin O'Leary de bu birleşmenin bir parçası.

Kripto Para piyasasında son dakika ! Kripto Para piyasasında son dakika !

Birleşme, son aylarda üç şirket arasındaki ayrı planların onaylanmasının ardından gerçekleşecek. Ocak ayında, WonderFi ve Coinsquare'in birleşme görüşmelerinin ileri düzeyde olduğu açıklandı. Bu, Coinsquare'in CoinSmart'ı satın almak için önceki bir anlaşmayı feshetmesinden sadece birkaç gün sonraydı.

WonderFi Başkanı Dean Skurka, birleşmiş bir şirket olarak borsaların "Kanada'da pazar lideri olmalarını sağlayacak ölçekleri, güçlü bilançoları ve kârlılığa giden açık bir yolları olduğuna" inandıklarını belirtti.

Kanada Hakkında 15 İlginç Bilgi - Alternatif

Editör: Burhanettin Ercuman